מזג האוויר בדרום אפריקה

מזג האוויר בדרום אפריקה

מזג האוויר בדרום אפריקה הוא אחד הפרמטרים החשובים ביותר שישפיעו על מידת ההנאה שלכם מהטיול. עם זאת, הוא אחד המשתנים המורכבים ביותר לניבוי. בדרום אפריקה, ברוב האיזורים, ניתן לחוות ארבע עונות ביום אחד, במרבית חודשי השנה. על מנת לנסות להקל עליכם, ולאור בקשות ושאלות חוזרות ונשנות שאנחנו מקבלים מכם בנושא, החלטנו להעלות פוסט על מזג האוויר בדרום אפריקה. מקווים שנצליח לסייע לכם בתכנון הטיול.
שמורת רוברג, פלטנברג ביי, דרך הגנים דרום אפריקה

מגוון גיאוגרפי – אקלים משתנה

דרום אפריקה היא מדינה מאוד גדולה (פי 53 בערך ממדינת ישראל), ומאוד מגוונת. בתוך המדינה 11 מחוזות שונים ותנאי האקלים משתנים בין איזורים שונים ברחבי המדינה. תנאי האקלים בדרום אפריקה נעים בין מדברי ומדבר למחצה בצפון מערב המדינה לסאב טרופי בקו החוף המזרחי. בתנאים הכלליים של המדינה יש ימים חמימים, שטופי שמש ולילות קרירים.
למרבה האבסורד, במרבית דרום אפריקה, הקיץ הוא דווקא העונה הרטובה בעוד שהחורף הוא העונה היבשה. על כן המושגים הקלאסיים של קיץ וחורף שאנחנו רגילים אליהם, יהיו לא מאוד רלוונטיים עבור תכנון הטיול שלכם כשאתם מקבלים החלטה מתי לנסוע לדרום אפריקה. בנוסף לכך, הקיץ והחורף בדרום אפריקה, הפוכים לחלוטין לקיץ ולחורף בישראל, כל שהרבה פעמים נושא מזג האוויר יוצר בלבול גדול אצל מטיילים ישראלים.
העונה הגשומה ברוב המדינה, בדגש על האיזור הצפוני – יוהנסבורג, דרך הפנורמה, קרוגר, וסאן סיטי לדוגמה, היא בקיץ שהוא נובמבר עד מרץ. בקייפ המערבי, בדגש על קייפטאון ומרבית דרך הגנים ודרך היין (פרנצ’וק וסטלנבוש), גשם מגיע בחורף שהוא מאי עד אוגוסט. ברוב הקייפ המזרחי, מזג האוויר והמשקעים ממוצעים באופן שווה לאורך כל השנה. בעונות המעבר, הסתיו והחורף, הטמפ’ צפויות להיות נעימות ונוחות והסבירות למשקעים נמוכה יחסית.

יקב קוואלי Cavalli סטלנבוש דרום אפריקה

אז מתי הזמן הטוב ביותר לטייל בדרום אפריקה?

לשאלה הזו אין תשובה חד משמעית. לכל עונה יש את היתרונות והחסרונות שלה.

במסלול הטיול הקלאסי של יםבעולם לדרום אפריקה תוכלו למצוא פירוט על פעילויות מותאמות לאיזורים שונים בהתאם לעונות השנה ומזג האוויר המשתנה בדרום אפריקה. 

מרבית המטיילים מרחבי העולם מעדיפים להגיע לדרום אפריקה בתקופת הקיץ. חודשים דצמבר – ינואר נחשבים לאמצע הקיץ ובהם עונת התיירות בשיאה. גם אפריל נחשב לחודש מבוקש מאוד למטיילים בדרום אפריקה, בזכות החופשות של המקומיים וההקבלה בין חופשת האיסטר והפסח מדי שנה.

היתרון של הטיול בדרום אפריקה בין נובמבר לאפריל הוא מזג האוויר המצוין, בדגש על איזור קיץ בו יהיה שמשי ונעים. החסרונות לעומת זאת, הם עומס מאוד גדול של מטיילים, מחירים משמעותית גבוהים יותר ועונה גשומה באיזור הצפוני של המדינה.

דרך אגב, באיזור קרוגר, בעונה הגשומה, כלומר בקיץ, הסבירות לנוכחות יתושים נושאי מלריה גבוה יותר, ויש לנקוט אמצעי זהירות בהתאם.
אם אתם רוצים לטייל בדרום אפריקה במהלך העונה הזו, נמליץ לכם לבחור בפברואר או מרץ, שבהם העומס פחות גדול לעומת דצמבר- ינואר או אפריל.

מתכננים טיול לדרום אפריקה?
אנחנו כאן בשבילכם!

המסלול הדיגיטלי של יםבעולם לדרום אפריקה, מאפשר לכם לחסוך שעות של מחקר, ולקבל באופן מיידי מסלול טיול מלא בדרום אפריקה, כולל כל ההמלצות שלנו – מקומות לינה, מסעדות (וגם יקבים, ברים, שווקים וכו’), אטרקציות, נקודות תצפית, חופים ועוד.  

תוך 5 דקות, כל ההמלצות הכי שוות שלנו יופיעו על גבי מסך הטלפון שלכם.
חסכו מאות שעות של עבודה, מחקר ותכנון, והצטרפו ללקוחות המרוצים שכבר מטיילים איתנו בדרום אפריקה.

ומה לגבי חודשי הקיץ שלנו, שהם החורף בדרום אפריקה?

מרבית המטיילים הישראלים מגיעים לדרום אפריקה בחודשי החורף. בחודשי יולי-אוגוסט, חופשת הקיץ בישראל או בתקופת החגים – ספטמבר – אוקטובר, כנראה יהיה לכם הכי נוח להגיע לדרום אפריקה. אז למה לצפות בעונה הזו?
בצפון דרום אפריקה, איזור קרוגר, יוהנסבורג, סאן סיטי ודרך הפנורמה, צפוי להיות קריר, במיוחד בבקרים ובלילות. עם זאת, מספר ימי הגשם הממוצע יהיה נמוך מאוד ובמהלך היום, כשהשמש יוצאת, יהיה חמים ונעים. כך שזו תקופה מצויינת לטייל. בקרוגר, זו עונה מעולה לצפות על חיות, ולטייל ללא חשש ממלריה.
בדרום המדינה, לעומת זאת, בדגש על דרך הגנים וקייפטאון, בהחלט צפויים כמה ימים במהלך הטיול שלכם בהם מזג האוויר יהיה קר, ואף יש חשש לכמות גדולה יותר של ימים גשומים. עם זאת, לטעמנו אין מה לדאוג – גשם יכול להימשך גם כמה דקות בודדות או מספר מועט של שעות, כשרוב היום תוכלו לטייל ולהנות מכל מה שלדרום אפריקה יש להציע לכם.
חשוב להבין, שהחורף האפריקאי אינו קר במיוחד, הוא לא דומה למה שאתם מדמיינים מאירופה, וגם במהלך החורף יהיו ימים נעימים ושטופי שמש.
החודשים הגשומים ביותר בקייפטאון הם מאי עד אוגוסט, וביוהנסבורג יורדים רוב הגשמים בקיץ. כך שאנחנו מבינים למה יש בלבול בקרב מטיילים, וחשש מסויים מההשפעה של מזג האוויר על מידת ההנאה שלכם מהטיול.

ממוצע טמפ' וימי גשם בדרום אפריקה לאורך חודשי השנה

על מנת להקל עליכם קצת, לקחנו איור מצויין שמדגים את ממוצע הטמפ ואת מספר ימי הגשם הצפוי לאורך חודשי השנה באיזורים השונים של דרום אפריקה.
באיור שלפניכם, תוכלו לראות מימין את מזג האוויר באיזור קייפטאון, עם טמפ’ שנעה בין 5 ל-25 מעלות לאורך כל חודשי השנה. בחודשים דצמבר ינואר ממוצע המשקעים נמוך ביותר, בעוד בחודשים יוני ויולי כמות ימי הגשם גבוהה יותר.
משמאל, תוכלו לראות כהשוואה את מזג האוויר באיזור קרוגר. הטמפ’ הממוצעת נעה בין 8 ל-35 מעלות לאורך השנה. בחודשים יוני, יולי ואוגוסט כמעט ולא יהיו ימי גשם, בעוד שבחודשי הקיץ, דצמבר, ינואר ופברואר, ככל הנראה הגשם יפגוש אתכם מספר פעמים במהלך הטיול.

התפלגות גשם וממוצע טמפ בדרום אפריקה לאורך חודשי השנה

התוכן המלא וכל ההמלצות שלנו על טיול לדרום אפריקה נמצאים במגוון המוצרים של יםבעולם לדרום אפריקה.

מוזמנים ללחוץ על הקישורים הבאים אם תרצו לקרוא יותר על מה יש לנו להציע עבורכם:

 1. המסלול הקלאסי לדרום אפריקה
 2. ליווי אישי בבניית מסלול טיול לדרום אפריקה
 3. שיחת ייעוץ אישית לבניית מסלול טיול בדרום אפריקה

אז מתי אנחנו ממליצים להגיע לדרום אפריקה?

התשובה שלנו, ואנחנו חוזרים עליה לא מעט, על אף הגבות שהיא מרימה אצל השומעים, היא שדרום אפריקה היא יעד מצוין לטיול בכל חודשי השנה.

בדרום אפריקה אין תקופות של חמסין וטמפ’ גבוהות שימנעו מכם להנות מהטיול, וגם אין כפור ושלג שיחבל בהנאה שלכם.

הטמפ’ ממוצעות לאורך כל השנה. מבחינת משקעים וימי גשם, בהנחה שאתם בונים מסלול שמשלב איזורים שונים במדינה, אין הרבה משמעות לבחירה שלכם לטייל בקיץ או בחורף כי הממוצעים הפוכים בין הצפון לדרום.

הכל בסופו של דבר עניין של מזל, וברוב הימים, גם פרקי זמן קצרים של גשם, לא ישפיעו על מידת ההנאה שלכם.

אחרי עשרות טיולים שלנו כמשפחה, ושנה שלמה בה אנחנו מלווים מטיילים לדרום אפריקה לאורך כל חודשי השנה, אנחנו יכולים לכתוב בביטחון שמזג האוויר לא יהיה הגורם שיפגע בחווית הטיול שלכם. כמובן, שיש משמעות למזג האוויר בתכנון הטיול לדרום אפריקה ובחירת היעדים ובהחלט חשוב לקחת אותו בחשבון כשאתם מתכננים את טיול החלומות שלכם. 

תבחרו את המועד המתאים ביותר עבורכם, ותזמינו כרטיסי טיסה לדרום אפריקה!

רוצים להזמין מקום לינה בדרום אפריקה?

מוזמנים להיכנס בקישור הזה ישירות לאתר בוקינג לחפש מקום פנוי בתאריכים של הטיול שלכם

Booking.com

ובכל זאת, איך להיערך לימים עם מזג אוויר לא מוצלח במיוחד?

אז ריכזנו עבורכם כמה טיפים שיעזרו לכם להתמודד עם מזג האוויר ההפכפך לאורך הטיול שלכם בדרום אפריקה:

 1. ארזו לארבע עונות!
  אין ממש ברירה, אנחנו יודעים שאתם רוצים לטוס עם מזוודה קטנה, ולטייל בצורה קלילה יותר, אבל בדרום אפריקה, בכל עונה, יהיה קר ויהיה גם חם. אתם חייבים בגד ים, אבל גם סוודרים חמים ונעימים, לעיתים אפילו כובע וכפפות, שיעזרו לכם להנות מנסיעות הספארי המוקדמות לפני זריחת החמה.
 2. אפשר לקנות הכל בדרום אפריקה, במיוחד בערים הגדולות
  שכחתם משהו? לא נורא! בדרום אפריקה תוכלו למצוא הכל. בקייפטאון, יוהנסבורג ודרבן יש מרכזי קניות עם היצע מאוד רחב וגם בחלק מהערים והעיירות הקטנות יותר לאורך הדרך.
  באיזורים המרוחקים יותר יהיה לכם מאוד קשה לערוך קניות של ביגוד, ולכן תצטיידו בהתאם.
 3. בדקו מדי בוקר את התחזית
  אנחנו מטיילים בעולם בו לכל אחד יש מכשיר נייד ובו ניתן לצפות בתחזית מזג האוויר.
  בידקו מה צפוי לכם לפני שתארזו תיק בו תשתמשו במהלך היום.
 4. תכננו פעילויות חלופיות
  במקרה וצפוי לכם יום גשום, נסו לחשוב על פעילות באיזור מקורה, בקרו בספא מקומי, או היכנסו למסעדה מפנקת והעבירו כמה שעות עד שהשמש תצא ותחייך אליכם שוב.
קייפטאון חופשה טבע הר השולחן

לסיכום

מזג האוויר בדרום אפריקה נעים ברוב חודשי השנה.

בקיץ (דצמבר-אפריל) הטמפ יהיו גבוהות יותר, והסבירות למשקעים גבוהה יותר בצפון ונמוכה בדרום.

בחורף (יולי – אוקטובר) הטמפ’ מעט יותר נמוכות, במיוחד בבקרים ובלילות. הסיכוי למשקעים בצפון נמוך ובדרום גבוה.

אנחנו מאמינים שדרום אפריקה היא יעד מצוין לטיול בכל אחד מחודשי השנה ואנחנו מזמינים אתכם לארוז בהתאם ולהתייחס למזג האוויר כחלק מהחוויה של היעד המיוחד הזה.

אם אתם רוצים שיחה אישית איתנו על מנת לעבור יחד על מסלול הטיול שלכם, לקבל דגשים בנושאי מזג אוויר, בניית המסלול, המלצות נקודתיות או כל דבר אחר, אתם מוזמנים להשאיר לנו פרטים ונחזור אליכם טלפונית לקבוע שיחץ ייעוץ

נעים להכיר!

אנחנו ניב יערה וים

יםבעולם! הוא הפינה הקטנה שלנו לחלוק איתכם את הקסם של המקומות האהובים עלינו בעולם. אחרי מסע משפחתי של שמונה חודשים בדרום אפריקה, הקמנו את האתר שלנו, כדי לשתף אתכם ולסייע לכם לתכנן את הטיול שלכם.

לעדכן אתכם כשאנחנו משתפים פוסט חדש?

בכל חודש אנחנו שולחים את המגזין עם טיפים חשובים לדרום אפריקה

Booking.com

הפוסט סייע לכם? מוזמנים לשתף אותו עם השותפים שלכם למסע

Facebook
WhatsApp

עוד בבלוג שלנו

כיף לראות אותך שוב!

תודה שאתה חלק מיםבעולם! אם כבר רכשת את מסלול הטיול שלנו אתה מוזמן להכנס לתכנית הטיול שלנו –

100 מקומות לינה

רוצים לקבל גישה לקובץ הסודי שלנו עם המלצות של 100 מקומות לינה ברחבי דרום אפריקה?

מוזמנים להיכנס לקישור ממש כאן ולהוריד את הקובץ אליכם למחשב או לנייד